Feed on
Posts
Comments

 

 

Kažkada čia jo ekscelencija Valdas Adamkus tautai sakė, jog sukūrėme diskusijų nebijančią demokratiją. Tenka pripažinti – šalies vadovas teisus bent jau iš dalies. Į visokias diskusijas, kritiką ir klausimus mūsų valdžia tikrai spjauna visiškai drąsiai ir atvirai – baimės nerasta. Ir demokratija galbūt irgi triumfuoja: balsų dauguma Seime neseniai nutarta, jog kai kurie klausimai nesvarbūs, o visi mėginusieji klausimus kelti paskelbti neteisiais.

Pirmiausia, niekas neturi teisės domėtis tiesa ar ne, kad premjerai skiriami kelių žmonių pasitarimuose Viktoro Uspaskicho bendrapartiečio bute. Visiškai nesvarbu ir nereikšminga ar prieštarauja Konstitucijai ordinų dalinimas kagėbistams, ar ne. Dar tiksliau, atsisakymas sukurti parlamentinio tyrimo komisiją ir pašnekinti neseniai nenutildavusią Konstitucijos dvasią reiškia, kad būtent taip ir toliau bus daroma. Svarbiausius klausimus ir paskyrimus tvarkys privačios „sprendyklėlės“, palikdamos Seimui tiktai apiforminti tai, kas jau suderėta. Kagebistams ir visokiems Rusijos vertelgoms ordinus ir pilietybes prezidentūra dalino ir dalins. Kodėl? Todėl, kad taip nori ir diskusijų nebijo. Jei ką – paprašys įrodymų ir be advokatų su tauta nekalbės, o gal ir nubalsuos, kad įrodymų nepakanka.

Prezidentas irgi drąsiai žengia V. Uspaskicho, AMB ir nomenklatūros pramintas takais – jam nei kiek nerūpi kas ir kokiais pinigais apmoka jo skolas. Jo privatus fondas yra ne jo reikalas, o tų kas tvarko jo sąskaitas tikriausiai išvis nepažįsta.

Šiek tiek bailesnis šiame demokratinės drąsos parade pasirodė tik ponas V. Muntianas, kuris, tiesa, irgi buvo pakankamai drąsus, kai praeitų metų gruodį drąsiai priėmė partijai per vieną dieną vienodas sumas paaukojusių penkių kauniečių pinigus. Dabar taip išsigando, kad sakė juos net galbūt grąžinsiąs. Tiesa, išgąsdino jį irgi visai ne diskusijos, o greičiau prokurorai. Bet visgi – jam paprasčiau, mat advokatai čia gali padėti. Pašnekesiuose su prokurorais ir teisėjais jie gali šį bei tą nuveikti. Blogiau tiems, kas advokatiškų ir prokuroriškų ekvilibristikų reikalauja bei tiksi šnekant su rinkėjais.

Įgūdžiai, kuriuos įtariamųjų gynėjai taiko teismuose, labai jau ne kaip atrodo ir ne visai teigiamai veikia reitingus, kai reikia atsakinėti į kandžius paklausimus – po kiek ir kam išparduodami ordinai, pilietybės ir premjerų postai. Tam reikalui geriau nei kodeksų išmanytojai yra pasirengę profesoriai, visus įkyrius interesantus apšaukiantys bukais barbarais, šizofrenikais, paksininkais ir infantilais.

“Ačiū Dievui, dabar dori žmonės gali lengviau atsikvėpti”, – rašo viena iš tokių mastytojų, džiaugdamasi, jog iš Seimo NSGK pirmininko pareigų pasirengęs trauktis Algimantas Matulevičius. Toks dabar yra naujas “valstybininkų” vardas. Prieš pusantrų metų patys save pakrikštiję šiuo kilniu epitetu, “dori žmonės” dabar taip energingai neigia savo pačių egzistavimą, kad visi beveik ir patikėtų. Gal ir patikės, nes šalies “doriems žmonėms” advokatauja ir padeda “rimti”. Tik tokie, pasak profesorės Vandos Zaborskaitės posėdžiauja LRT taryboje ir balsavo už A. Siaurusevičių tuo, anot jos, galutinai įrodydami – “valstybininkų” niekada ir nebuvo. Belieka išsiaiškinti vieną “nerimtą”, kuris balsavo kitaip. Tada jau tikrai bus galima atsipūsti.

Kitas tikras klano neegzistavimo įrodymas yra dar aiškesnis. Net du profesoriai tą pačią savaitę vienodai apgynė Valdą Adamkų nuo šizofrenikų, paksininkų ir infantilų. Skydu tapo pono Mansuro Sadekovo persona. Figos lapelis dar nėra figa, tad ir pats Mansuras nėra skydas. Tikrai sunku nuginčyti profesorius, jog Sadekovo negalima lyginti su Jurijumi Borisovu, tad ir V. Adamkus į R. Paksą visai nepanašus. Belieka sutikti – J. Borisovas, kai pirko sau pilietybę, padarė tai viešai ir nesislėpdamas, be to Lietuvoje buvo pastebėtas esąs kiek dažniau, nei ponas Mansuras. Bent jau žinoma kaip jis atrodo. Mansuras čia išvis įdomus tik tiek, kiek įdomūs jo nuopelnai Lietuvai. Pastarieji neregėti, nes jų, kaip ir jų autoriaus – neregėjo niekas. Aišku tik tiek, kad jie turėtų būti didesni nei žinomos, Lietuvos rinktinę į Pekino olimpiadą ištempti galėjusios ir norėjusios, amerikietės krepšininkės K. Douglas, kurios V. Adamkus ir jo pasirinkti bei jį tenkinantys patarėjai taip aukštai neįvertino. Pilietybę Mansurui išrūpino V. Uspaskichas. Galima šį veikėją lyginti su J. Borisovu ar ne, arba kuris iš jų simpatiškesnis – tepaaiškina profesoriai. Konstitucinio teismo Seimas apie tai nebeklaus, tad jų verdiktas turėtų būti galutinis bei neskundžiamas. Pageidautina, kad būtų kiek įtikinamesnis, nei ponios Vandos Zaborskaitės kažkada pateiktas paaiškinimas, kad išdavikas poetas yra fundamentaliai kitoks – kokybiškesnis išdavikas, nei išdavikas mūrininkas. Neegzistuojantys apžvalgininkai-valstybininkai neseniai pateikė vieną aiškinimą – Darbo partijos žmonės yra dori, kai balsuoja už „Leo LT“. Tada jie esą nustoja būti Kremliaus projektu ir tampa neegzistuojančiais valstybininkais arba „dorais žmonėmis“, tačiau paskui – kai interpeliuoja buvusiam nemenko rango Kremliaus kolaborantui ir kompartijos karjeristui G. Kirkilui – vėl „sukremlėja“ ir tampa labiau arba mažiau panašūs į paksininkus arba šizofrenikus….  Visai susipainiojau ir nuoširdžiai prašau profesorių pagalbos. Auditorija po Jūsų kojomis – diskusijų juk nebijome.

Comments are closed.

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos