Feed on
Posts
Comments

Laisvės kryžkelės: Kokiais sumetimais sovietų NKVD ir KGB ieškojo Lietuvos partizanų?

2008.04.20

„Balsas.lt“ ragina „Žinių radijo“ klausytojus domėtis Lietuvos istorija.
Manote, kad temos pavadinimas – tai ironija? Ne. Citata iš oficialaus Utenos rajono apylinkės prokuroro atsakymo į oficialų Seimo nario A. N. Stasiškio paklausimą dėl partizano Antano Kraujelio nužudymo aplinkybių tyrimo:

„Nors tyrimo metu ir pavyko nustatyti asmenis, kurie dalyvavo 1965 m. kovo 17 d. operacijoje Papiškio kaime, Utenos rajone prieš partizaną A. Kraujelį, tačiau nesurinkta įrodymų, kad jie turėjo tikslą partizaną sunaikinti, nes nebuvo rasti šios ir ankstesnių operacijų planai“, – rašo apylinkės vyriausiasis prokuroras Audrius Mačerauskas.

Šiuo samprotavimu vainikuoto rašto kopija nusiųsta ir žuvusio laisvės kovotojo seseriai Janinai Šyvokienei. Dokumentas datuojamas 2008 04 08.

Ką visa tai reiškia bus mėginama aiškintis su Lietuvos gyventojų genocido ir rezistencijos tyrimo centro vadove Dalia Kuodyte. Ar gali būti, kad sovietinio saugumo veikėjai norėjo su partizanu draugiškai pasišnekučiuoti, sužaisti kortomis ar atsigerti alaus?

Laidą atsisiųskite iš čia.


Informacinė analitinė laida „Laisvės kryžkelės“ – sekmadieniais 8.30 val. per „Žinių radiją“ (kartojama 14.05). Vedėjai – Audrys Antanaitis, Tomas Čyvas (portalo „Balsas.lt“ apžvalgininkas).

p.s. Ir ko gi, kolegos, paklaustumėte tokio prokuroro?

Comments are closed.

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos