Feed on
Posts
Comments

No Responses to “Kakadu Respublika ir jos apsauginiai 2009.01.07”

  1. Antanas parašė:

    Tamstai reiketu pabandyti gauti akreditacija Anglijos ar Prancuzijos parlamentuose, – tuomet pasidarys keista kodel apskritai yra akredituojami zurnalistai i tokia institucija ir tokiais kiekiais. Reiktu padaryti kaip Anglijoje tik Nacianaliam transliuotojui keleta ilgalaikiu akreditaciju (BBC ar CNN altyernatyva Lietuvoje).
    Bet zurnalistams toks zurnalistinis tyrimas neparankus jo nedaro, todel ir tyli, bei verkia apie neva varzoma ‘visuomenes teise zinoti’.

  2. Tomas Čyvas parašė:

    Ne visai taip yra net ir Anglijoje ir toks tyrimas seniai paskelbtas. Remtis Jungtinės Karalystės parlamentinėmis tradicijomis būtų šiek tiek ekscentriška.

    Akredtacija dažniausiai išvis tvarkoma žurnalistų savivaldos organizacijų, jei jau norite žinoti.

    O čia ištrauka iš viešai skelbtos informacijos. Tvarka yra labai įvairi, bet niekam nesivaidena sekimas tualetuose:

    Daugelyje Europos parlamentų žurnalistų judėjimas nėra ribojimas, tačiau kai kuriuose yra nustatytos atskiros taisyklės dėl filmavimo ir fotografavimo.

    Kaip rodo Seimo kanceliarijos Parlamentinių tyrimų departamento atlikta analizė, bene laisviausios žurnalistų darbo sąlygos – Danijos parlamente, čia net nereikalaujama akreditacijos, o filmuoti galima, jei ši veikla susijusi su tikslu informuoti apie politinius procesus, vykstančius parlamente. Žurnalistai, kurių darbas susijęs su parlamentu ir čia lankosi beveik kasdien, gauna privilegijuotą leidimą, ir gali naudotis parlamentarams skirtais restoranais, biblioteka, automobilių stovėjimo aikštelėmis, sporto sale, kitais patogumais.

    Panaši tvarka ir Estijoje, kur akredituoti žurnalistai parlamente gali judėti be apribojimų, apribojimų fotografuoti nėra, o akredituoti žurnalistai gali naudotis įvairiais parlamente esančiais patogumais.

    Graikijoje akredituoti žurnalistai gali laisvai judėti parlamento pastate bei aplink jį esančioje teritorijoje bei gali naudotis visais parlamente esančiais patogumais, tarp jų ir vaikų darželiu. Tačiau Graikijoje parlamento pastate neleidžiama filmuoti ir fotografuoti.

    Griežtesnė tvarka yra Ispanijos Deputatų rūmuose, čia žurnalistai gali patekti į visas parlamento patalpas, išskyrus valgyklas, restoranus, poilsio kambarius, be atitinkamo leidimo – parlamentarų ir tarnautojų kabinetus, kai kuriuos aukštus, skirtus parlamentarams. Tuo tarpu Italijos Senate leidžiama eiti visur, išskyrus patalpas, kuriose vyksta Senato vadovybės ir valdybos susirinkimai.

    Kai kuriuose parlamentuose išskiriamos dviejų lygių akreditacijos – nuolatines akreditacijas turintiems žurnalistams parlamento rūmai atviri, tuo tarpu vienkartinį leidimą turintys gali būti tik tam skirtose patalpose.

    Jungtinėje Karalystėje žurnalistų judėjimo laisvė apribota, jie gali būti jiems skirtose taip pat kai kuriose viešose patalpose, tačiau „vestibiulio žurnalistai“, kurių yra apie 120, leidžiama patekti į parlamentaro vestibiulį, į kurį negali patekti kiti parlamentarai ir kai kurie tarnautojai.

    Kai kuriuose parlamentuose, Nyderlanduose, Suomijoje, Jungtinėje Karalystėje, galioja taisyklė, jog draudžiama filmuoti ar fotografuoti parlamentarą prieš jo valią.

  3. Tomas Čyvas parašė:

    Ir dar:

    „Reiktu padaryti kaip Anglijoje tik Nacianaliam transliuotojui keleta ilgalaikiu akreditaciju (BBC ar CNN altyernatyva Lietuvoje)“.

    CNN veikia ne JK, o JAV ir tai nėra nacionalinis transliuotojas – pasidomėkite. O dėl JK jau parašiau. Matosi, kad pats „kažką kažkur girdėjote“.

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos