Feed on
Posts
Comments

Tomas Čyvas

Smagus pajuokavimas: reikia būti nevispročiu, kad patikėtum, jog Arvydas Pocius atsakingas už Valstybės saugumo departamento (VSD) neįgalėjimą atlikti savo pareigas. Neskubėkite juoktis: panašiai sako kai kurie apžvalgininkai valstybininkai.

Įdomu. Tikriausiai tik labai protingi ir mokyti sugeba išsiaiškinti, kaip ne pirmus metus vadovaujantis, o dar anksčiau – vadovaujant dalyvaujantis – valdininkas gali būti nesusijęs su jo tarnybos veikla. Vidutiniam statistiniam protui turbūt fortūnos prakeiksmas bus nulėmęs galvoti priešingai: qualis rex, talis grex (koks piemuo, tokios ir avys).

Likimo prakeiktieji širdingai dėkoja visiems išganytiesiems už tikrai smagių pokštų rinkinį. Rinkitės bet kurį ir nominuokite:

1. KGB rezervisto vertimu iš NATO šalies žvalgybos vadovo pareigų labai džiaugiasi KGB teisių ir prigulmybių perėmėjai Rusijoje. Autoriai – darnus „valstybininkų“ kolektyvas.

2. Politinio prieglobsčio Maskvoje pasiprašęs nekaltas bėdžius Viktoras Uspaskichas – Lietuvos gėda. Autorius – Raimondas Šukys.

3. Su savo šeimos verslu „Judex“ spaustuvėje nesu susijęs, nors pats jį tvarkau. Autorius – Seimo narys Petras Gražulis.

4. Nežinau, kaip mano partija mane finansavo, kai balotiravausi. Autorė – Vilija Blinkevičiūtė.

5. Visais išvardytais punktais tikiu. Autorius – Gediminas Kirkilas.

6. Viskas čia gerai. Autorius – jo Ekscelencija.

Panašūs, kad ir kitais žodžiais išsakyti, kliedesiai gal ir šokiruotų senas demokratijos tradicijas turinčios šalies piliečius. Bent tuos, kurie domisi ne vien šokių dešimtukais.

Lietuvos piliečių jie ypač neįbaugins. Išplėtęs rimtas akis, gražiai priderintas prie porą oficialių MGL kainuojančio kaklaryšio, valstybininkas šnekės tokius dalykus kasdien, tiesioginiame eteryje, straipsniuose, transparantuose ir turbūt net prie butelio, nes tuo pats jau šventai tiki.

Panašiais teiginiais seniai įpratome mėgautis – kaip humoro filmukais, šaipytis ir paburnoti priešais televizorių gurkšnodami alų ir kramsnodami sumuštinius ar traškučius.

Turbūt net ne vidutinybes, o tik visiškus „antivalstybininkus“ gali priversti užspringti ir prabusti iš konstitucinio spiritizmo seansų išprakaituota tezė, kad nei mums, nei mūsų rinktiems parlamentarams nedera žinoti ir net domėtis, ar teisingai ir ar tikslingai mūsų buitį bei būtį saugo šalies politinė policija.

Jei tuo netyčia susidomėjote – jūs jau dirbate Rolandui Paksui ar V. Uspaskichui. Be to, jaučiate nesveiką trauką tokiems kūriniams kaip kurmiai. Maža to, galbūt nužudėte Jurą Abromavičių, kartu su Vytautu Landsbergiu griovėte kolūkius ir tarnavote KGB, bet, žinoma, ten nematėte atsarginio A. Pociaus.

Lietuviško humoro nesuprantančiose šalyse, tokiose kaip JAV, parlamentas gali domėtis ir tirti šiek tiek galingesnių nei mūsų VSD organizacijų veiklą atskirais laikotarpiais, konkrečiose teritorijose: Gvatemaloje, Kuboje arba Čilėje. Gali net padaryti ir skelbti rimtas išvadas.

Mūsų premjero teiginiai, esą svetur politikai nesikiša į specialiųjų tarnybų darbą – irgi laikytini subtiliu pajuokavimu. Tokių valstybių tikrai buvo ir esama – ten minėtos tarnybos ir yra politikos formuotojai: SSRS, Vladimiro Putino Rusija, Baltarusija, Šiaurės Korėja. Yra ir daugiau. Rinkimės bet kurią. Tik pagaliau išsirinkus – juokinga nebebus.

Savaitraštis „Panorama“

Comments are closed.

Popo.lt tinklaraščiai. Hosting powered by   serverių hostingas - Hostex
Eiti prie įrankių juostos